Kdy vyrazit do Černé Hory?

Do Černé Hory je nejlepší vyrazit během hlavní sezony, tedy od června do září. Právě v těchto měsících zde totiž panují ideální klimatické podmínky. Vysoké teploty, minimum srážek- to je charakteristika tohoto období. V tomto lze zajistit ubytování ve všech hotelech.

Cestovatelé, kteří se chtějí vyhnout hlavnímu turistickému náporu, mohou zvolit jarní nebo podzimní měsíce. I v tomto období panují v Černé Hoře velmi příjemné podmínky. Koncem podzimu je jen potřeba počítat s většími srážkovými úhrny.

Černá Hora koneckonců poskytuje solidní podmínky také v zimních měsících. V tomto období je však nutné počítat s tím, že prakticky veškeré služby, které jsou spojené s turistikou, jsou od podzimu do jara výrazně utlumeny.

Hlavní turistická sezona zde probíhá v červenci a srpnu, kdy sem míří zejména Srbové, Albánci a příslušníci dalších balkánských národů. Hojné zastoupení mezi turisty zde v některých oblastech ( Budva a okolí) mají také Rusové.

Přes léto je v Černé hoře jen minimum srážek. Počasí je zde přímo ideální k letním radovánkám a výletům za památkami a zajímavostmi země.